جزئیات حمله بی‌امان انتقام‌جویان سایبری به زیرساخت‌های ریلی اسرائیل

0
143

انتقام‌جویان سایبری خطاب به صهیونیست‌ها: اگر اراده کنیم، می‌توانیم برخورد ده‌ها قطار را برنامه‌ریزی کنیم.

بسم الله قاصم الجبارین

انتقام‌جویان سایبری در تاریخ 14 جولای 2020 راس ساعت 01:20 بامداد (ساعت ترور شهدای محور مقاومت، شهید حاج قاسم سلیمانی، شهید ابو مهدی المهندس) یک عملیات بزرگ سایبری را برای هدف قرار دادن 150 سرور در 28 ایستگاه راه‌آهن و مترو بین‌ شهری را آغاز کردند.

در این عملیات، تیم‌های زبده سایبری انتقام‌جویان، با نفوذ به سرورهای و رایانه‌های اصلی ایستگاه‌ها، موفق شدند که به پرتابل‌های هدایت و کنترل در سیستم‌های مدیریت ایستگاه‌ها نفوذ کرده و زیرساخت‌های کلیدی این 28 ایستگاه را هدف حملات بی امان سایبری قرار دهند که بر اثر این حملات، آسیب‌های جدی به تجهیزات این ایستگاه‌ها وارد شده است.

در پی این عملیات بزرگ سایبری، زیرساخت‌های فنی و الکترونیکی تعداد زیادی از ایستگاه‌های قطار و مترو شامل تجهیزات فنی و الکترونیکی بخاطر اختلال ایجاد شده توسط تیم‌های سایبری انتقام‌جویان، از کار افتاده و تعداد زیادی از این تجهیزات نیز از بین رفته‌اند.

کدام شهرها؟

در این عملیات سایبری، 28 ایستگاه شامل ایستگاه‌های «اورشلیم – باغ وحش بیبلیکال»، «اورشلیم-مالحا»، «راعانانا-غرب»، «راعانانا-جنوب»، «هودهاشارون-سوکولوف»، «کفر ساوا-نوردائو»، «روش هاآیین-شمال»، «پتخ تیکوا-سگولا»، «پتخ تیکوا-کیریات آریه»، «بنه براک»، «تقاطع هولون»، «هولون ولفسون»، «بت یم-یوسفتال»، «بت یم کممییوت»، «ریشون له‌تسیون-موشه دایان»، «یاونه-غرب»، «اشدود-آدهالوم»،

«اشکلون»، «اسدروت»، «نتیوت»، «اوفاکیم»، «بئرسبع-شمال دانشگاه»، «بئرسبع-مرکز»، «تل‌آویو-دانشگاه»، «تل‌آویو-ساویدور سنتر»، «تل‌آویو-هاشالوم»، «تل‌آویو-هاهاگانا» و ایستگاه قطار بزرگترین فرودگاه اسرائیل یعنی «بن‌گورین» هدف حمله سایبری قرار گرفته و طبق بررسی‌های انجام شده و اخبار موجود از داخل اسرائیل، برخی از این ایستگاه‌ها علی‌رغم گذشت چندین روز از پایان عملیات سایبری، به‌دلیل شدت آسیب‌های وارده به تجهیزات و زیرساخت‌ها، هنوز راه‌اندازی نشده‌اند.

این حمله وسیع سایبری نشان داد که ما بیش از آنچه که تصور می‌کنند، به آنها نزدیکیم و اگر اراده کنیم، می‌توانیم برخورد ده‌ها قطار را برنامه‌ریزی کنیم.

در واکنش به این حملات و عواقب آن، مقامات اسرائیل تنها از اختلال سخن گفتند. آنان به شهرک نشینان دروغ نگفته‌اند، بلکه این همه‌ی آن چیزی است که دریافته‌اند. آنان در واقع حتی از تشخیص حملات هم عاجزند، چه برسد به دفاع موثر!
حملات ما ادامه خواهد داشت؛ “بدترین هنوز اتفاق نیافتاده است”.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.