بیانات امام خمینی(ره) در مورد پیش‌بینی فروپاشی آمریکا

0
86

امام خمینی علاوه‌ بر پیش‌بینی نابودی کمونیسم و سقوط شوروی و پیش‌بینی‌هایی مانند «عاقبت رژیم پهلوی و فرار شاه»
«تشکیل حکومت اسلامی در ایران»، «حمله عراق به کویت»،
«حرکت مردم مصر و عاقبت حسنی مبارک»،
«عاقبت ذلت‌بار برای سران مزدور»، «وقوع بیداری اسلامی در منطقه» که در جای‌ جای صحیفه نور مشهود است،
«فروپاشی آمریکا از درون» است که حضرت امام در فرازهایی به آن تصریح کرده‌اند.

گرچه نظریه‌پردازان، اندیشکده‌ها و مراکز تحلیلی و رسانه‌ای زیادی در حال حاضر معتقد به افول و زوال روزافزون آمریکا هستند اما یکی از منحصر به فردترین و اولین پیش‌بینی‌ها درخصوص نابودی امپراطوری آمریکا از سوی امام راحل مطرح شده است. لازم به تأکید است پیش‌بینی‌ها و مژده امام راحل درخصوص نابودی آمریکا در آینده در شرایطی مطرح شد که ایالات متحده در رقابت با بلوک شرق، ظاهراً به یک هژمونی و قدرتی بلامنازع در جهان تبدیل شده بود و در اوج قدرت و هیمنه خود قرار داشت.

امام خمینی(ره)۲۵آبان ۶۱در پیامی ‌به مردم اصفهان (در تجلیل از شهدا و خانواده‌های آنها) می‌فرمایند: «اطمینان دارم که این فداکاری‌ها و جانبازی‌ها در آینده نزدیک شجره طیبه اسلام را بیش از پیش بارور می‌نماید، و دشمنان قسم‌خورده اسلام را به نابودی و اضمحلال محکوم خواهد ساخت.» (صحیفه نور، ج ۱۷، ص ۹۵)

در پیامی ‌به زائران حج در ۶ مرداد۶۶ می‌فرمایند: «ده‌ها خبرنگار و فیلمبردار را به منطقه گسیل داشته‌اند تا خبر موفقیت نقشه‌های آمریکا را مخابره کنند. خداوند زمینه رسوایی و زبونی آمریکا را به دست غیب خود فراهم می‌آورد و اقتدار معنوی پرچم لااله الا الله را بر پرچم کفر به نمایش می‌گذارد و دل بندگان خالص خویش را شادمان می‌سازد.»

امام خمینی۱۲ آبان ۶۰ در بیاناتی می‌فرمایند: «انقلاب اسلامی با تأیید خداوند منان در سطح جهان در حال گسترش است و ان‌شاءالله با گسترش آن قدرت‌های شیطانی به انزوا کشیده خواهند شد…»

همچنین در ۱۱ مهر ۶۷ تصریح می‌کنند: «ان ‌شاء الله مردم سلحشور ایران کینه و خشم انقلابی و مقدس خویش را در سینه‌ها نگه داشتـه و شعله‌های ستم‌سوز آن را علیه شوروی جنایتکار و آمریکای جهانخوار و اذناب آنان به کار خواهد گرفت تا به لطف خداوند بزرگ آمریکای جهانخوار و اذناب آنان به کنار خواهند رفت…»

یکی از تحلیل‌های امام راحل درخصوص وضعیت آمریکا که گویا برای این روزها گفته شده است این بخش از بیانات ایشان است که می‌فرمایند: «مظلوم‌ها دیگر نمی‌توانند تحت ظلم ابرقدرت‌ها باشند. الان در آمریکا هم خود ملت آمریکا قبول ندارد این کارهایی را که دارد رئیسشان می‌کند. الان مردم آمریکا هم عاصی شده‌اند از دست اینها.(صحیفه امام؛ ج۱۸ ص ۳۲۳)

همچنین امام خمینی می‌فرمایند: «در خود آمریکا هم ملت آمریکا کم‌کم بیدار می‌شوند. و خواهد شناخت این ابرقدرت‌هایی که تحمیل می‌کنند خودشان را بر ملت‌ها.» (صحیفه امام؛ ج۱۱ ص۳۵۷)

امام خمینی(ره) در جای دیگری می‌فرمایند: «دولت آمریکا همان‌طور که به ما ظلم کرده است و بد [کرده است] به ملت [آمریکا] هم ظلم کرده است. به ما ظلم کرده از باب اینکه همه چیز کشور ما را به وسیله عاملش که عبارت از محمدرضاست از بین برده، به آنها ظلم کرده از باب اینکه شرافت آنها را در معرض خطر انداخته.» (صحیفه امام؛ ج۱۱ ص۲۴۱)

امام خمینی(ره) در جای دیگری می‌فرمایند: «دولت آمریکا همان‌طور که به ما ظلم کرده است و بد [کرده است] به ملت [آمریکا] هم ظلم کرده است. به ما ظلم کرده از باب اینکه همه چیز کشور ما را به وسیله عاملش که عبارت از محمدرضاست از بین برده، به آنها ظلم کرده از باب اینکه شرافت آنها را در معرض خطر انداخته.» (صحیفه امام؛ ج۱۱ ص۲۴۱)

امام خمینی(ره)درخصوص انقلاب اسلامی و صدور انقلاب در بلوک‌های غرب و شرق هم می‌فرمایند: «و چه‌بسا که این تحول و دگرگونی، در مشرق‌زمین و سپس در مغرب و اقطار عالم تحقق یابد. «وَ لَیسَ مِنَ اللَه بِمُسْتنکرٍ» که دهر را در ساعتی بگنجاند و جهان را به مستضعفان، این وارثان ارض بسپارد، و آفاق را به جلوه الهی ولی اللَه الاعظم صاحب العصر- ارْواحُنا لَهُ الْفِداء- روشن فرماید و پرچم توحید و عدالت الهی را در عالم بر فراز کاخ‌های سپید و سرخ مراکز ظلم و الحاد و شرک به اهتزاز درآورد. وَ ما ذلِک عَلَی اللهِ بِعَزیزْ.» (صحیفه امام؛ ج۱۷ ص۴۸۱)

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.